Suzana Milić
Državni tužilac u penziji
Više državno tužilaštvo Podgorica
check
Saglasnost za pristup žiro računima
Najstariji trag o angažmanu Suzane Milić nalazimo u Arhivi medija početkom 2002. godine, kada se navodi da je počelo suđenje Vladislavu Jabučaninu i Acu Đukanoviću, a da je optužnicu podigla Suzana Milić, zamjenik osnovnog tužioca, zbog krivičnih djela "laka tjelesna povreda" na štetu Milosava Šćepanovića i "teška tjelesna povreda" na štetu Zorana Kljajića, dok se proces protiv Đukanovića vodi po privatnoj tužbi advokata oštećenog Kljajića, zbog učestvovanja u tuči.
U martu 2004. godine napredovala je u Više državno tužilaštvo u Podgorici. U narednim godinama najčešće zastupa optužnice za teška ubistva i krvne delikte, ali i za neovlašćenu proizvodnju, držanje i stavljanje u promet opojnih droga. U ponovljenom postupku za ubistvo Samira Usenagića iz 2001. godine, za šta se teretio Željko Bulatović, zastupala je optužnicu. U aprilu 2009. godine Bulatović je osuđen na 14 godina zatvora, ali je Apelacioni sud ukinuo tu presudu i predmet vratio na ponovno suđenje. Dvije godine kasnije, u aprilu 2011, Bulatović je opet osuđen na 14 godina zatvora.
Milić je zastupala optužnicu za ubistvo Ivana Dulovića i Marije Raičević, za šta je Igor Raičević osuđen na 40 godina zatvora, najtežu kaznu u crnogorskom zakonodavstvu. Ubijeni Dulović bio je zet Vesne Medenice, bivše predsjednice Vrhovnog suda Crne Gore. Takođe, po njenoj optužnici Šćepan Bujić je osuđen na 20 godina zatvora, zbog ubistva braće Gojačanin u Baru 2013. godine.
Vodila je istragu ranjavanja novinarke Olivere Lakić iz maja 2018. godine, koje je kvalifikovala kao pokušaj ubistva, uz kritike Komisije za praćenje postupanja nadležnih organa u istragama za slučajeva prijetnji i nasilja nad novinarima, ubistava novinara i napada na imovinu medija na račun njenog rada i angažmana u ovom slučaju. Kasnije je ova optužba prekvalifikovana u nanošenje teške tjelesne povrede.
Po optužnici Milićke Marko Šaranović osuđen je na 12 godina zatvora zbog Dragana Bećirovića u Budvi 2011. godine. U toku suđenja nije dokazano da je Šaranović bio direktan izvršilac ubistva, već je osuđen kao saizvršilac sa jednim ili više N.N. lica. Ovu presudu preinačio je Apelacioni sud Crne Gore i povećao zatvorsku kaznu za Šaranovića na 14 godina.
Po sticanju prava na penziju podnijela je ostavku u junu 2021. godine, ali se potom predomislila i povukla ostavku zbog najave da će tada usvojeni Zakon o radu biti osporen na Ustavnom sudu. Ipak, Tužilački savjet razriješio je sa funkcije državnog tužioca u februaru 2022. godine zbog ostvarenog prava na starosnu penziju.