Najstariji trag o angažmanu Ivanović u onlajn Arhivi medija datira iz 2002. godine, kada je mediji potpisuju kao zamjenika osnovnog državnog tužioca u Podgorici. U julu 2006. godine izabrana je za zamjenika Ranke Čarapić, tada imenovane više državne tužiteljke u Podgorici.
Nekoliko godina kasnije Tužilački savjet je, na predlog tada već vrhovne državne tužiteljke Ranke Čarapić, u novembru 2009. izabrao Ivanović za specijalnog tužioca za borbu protiv organizovanog kriminala, korupcije, terorizma i ratnih zločina, koju funkciju će obavljati u narednih šest godina.
Krajem 2010. godine odjeknula su hapšenja zbog afere „Zavala“ kada su, između ostalih, uhapšeni i pok. Rajko Kuljača i Dragan Marović, tadašnji rukovodioci budvanske opštine, koje je saslušavala upravo Ivanović. U ovom slučaju Kuljača i Marović osuđeni su na pet i četiri godine zatvora, i to u junu 2012. Ivanović je tom prilikom izjavila „Zadovoljni smo, prije svega, zbog toga što je sud prihvatio našu optužnicu ali cijenimo da je u ovoj situaciji, u ovom slučaju važnije to što je crnogorsko pravosuđe poslalo jednu značajnu poruku crnogorskoj javnosti. I takva poruka, tako snažna poruka za ovu vrstu krivičnih djela sigurno u Crnoj Gori od strane pravosuđa nije čula u zadnjih, možda, i par decenija. I smatramo da je u tome značaj jučerašnje odluke." Ipak, u ovom slučaju nije dovršena finansijska istraga, imajući u vidu da je Ivanović istu obustavila krajem 2013. godine.
Tih godina Đurđina Nina Ivanović vodila je i istragu u vezi sa pranjem novca stečenog švercom kokaina, i to protiv Duška Šarića i Jovice Lončara, koji je uhapšen u maju 2011, a nedugo zatim podignuta je i optužnica protiv ovih lica zbog sumnje da su „oprali“ 19 miliona eura.
Ipak, nakon maratonskog sudskog procesa u kome su donošene pa ukidane osuđujuće presude, Vrhovni sud je u aprilu 2018. godine pravosnažno oslobodio Šarića i Lončara, koji su potom tužili državu zbog propadanja imovine kojom je gazdovano dok su bili pod optužbom i neosnovanog pritvora.
Još jedan slučaj koji je obilježio karijeru Ivanović započet je ljeta 2011. godine, kada su po njenom nalogu uhapšeni supruga i brat Rožajca Safeta Kalića, i to zbog sumnje da su prali novac stečen švercom narkotika. Kalićima je potom zabranjeno raspolaganje imovinom i određen im je pritvor. Ipak, Viši sud u Bijelom Polju je krajem 2015. godine oslobodio Kaliće, zbog čega je država kasnije bila prinuđena da im plati odštetu. Potom je i Apelacioni sud Crne Gore i pravosnažno oslobodio Kaliće, a država Crna Gora morala je da im vrati imovinu, nadoknadi propuštenu dobit i plati odštetu zbog neosnovanog hapšenja. Optužnicu u ovom slučaju podnio je Hasan Lukač, tada zamjenik Ivanovićke.
U martu 2014. godine po nalogu Ivanović uhapšeni su tadašnji predsjednik Opštine Budva, Lazar Rađenović, Aleksandar Tičić, bivši budvanski funkcioner ali i tadašnji savjetnik bivšeg predsjednika Vlade, Mila Đukanovića, i Jelica Petričević, bivša direktorica Prve banke, u slučaju poznatom kao „Afera Košljun“. U ovom slučaju Ivanović podiže optužnicu nekoliko mjeseci kasnije, i tereti Lazara Rađenovića i Tičića za zloupotrebu službenog položaja, a Petričević i Vida Rađenovića za pomaganje prilikom izvršenja ovog krivičnog djela. Nakon godinu dana Lazar Rađenović osuđen je na šest godina zatvora, Petričević i Vido Rađenović na po šest mjeseci, dok je Tičić oslobođen optužbi. Apelacioni sud je kasnije umanjio zatvorsku kaznu za Rađenovića na tri godine i osam mjeseci zatvora.
U istom periodu kada je samo jedna u nizu afera sa budvanskim funkcionerima dobijala epilog, Ivanović javno izjavljuje da nema dokaza o korupciji pri privatizaciji „Telekoma“. Potom je, u martu 2015. godine najavila da će provjeriti ko je i kada uplaćivao novac na račun supruge Svetozara Marovića u švajcarskoj HSBC banci, nakon što je otkriveno da je na tom računu u jednom periodu bilo 3,8 miliona dolara.
Po uspostavljanju Specijalnog državnog tužilaštva prijavila se na oglas za glavnog specijalnog tužioca, međutim, tada je izabran Milivoje Katnić, nakon čega Ivanović prelazi u Vrhovno državno tužilaštvo i postaje zamjenik Ivice Stankovića, tada vrhovnog državnog tužioca.
U julu 2021. godine izabrana je za predsjednicu Udruženja državnih tužilaca, a potom i za člana Tužilačkog savjeta, u avgustu iste godine.
U novembru 2024. godine podnijela je ostavku na tužilačku funkciju, kazavši: "Ostavku sam podnijela iz ličnih razloga. Preko 35 godina sam provela u tužilačkoj organizaciji, primakla se i penzija, osjetila sam da je vrijeme da napustim funkciju".