Sudeći po informacijama iz medija, Mitrović je obavljala funkciju sudije u Osnovnom sudu u Podgorici od 2001. do 2015. godine. Nakon više od decenije rada u tom sudu, Mitrović je čak tri puta konkurisala za prelazak u Viši sud u Podgorici, međutim neuspješno, zbog čega je i pred Upravnim sudom osporavala odluku Sudskog savjeta da joj to i ne omogući. Sa druge strane, Vijesti su tada izvještavale da Mitrović nije dozvoljeno da napreduje zbog njenog supruga - Predraga Mitrovića, bivšeg direktora Uprave za sprječavanje pranja novca i Uprave za dijasporu, koji je i ranjavan vatrenim oružjem ispred porodične kuće u maju 2014. godine, koji događaj nikada nije razjašnjen.
Ipak, Mitrović po osnivanju Specijalnog državnog tužilaštva biva izabrana kao specijalni tužilac. Ubrzo zatim pok. Vasilije Miličković, koji je bio predsjednik Udruženja manjinskih akcionara Elektroprivrede, proširuje krivičnu prijavu koju je podnio protiv sudija Privrednog i Apelacionog suda upravo na tužiteljku Mitrović, koja je prethodno odbacila njegovu prijavu u vezi sa sporom između Prve banke, EPCG i kompanije „Feman“ iz Srbije.
U maju 2022. godine, nakon saslušanja, odredila je tužilačko zadržavanje tadašnjem predsjedniku Privrednog suda, Blažu Jovaniću, pod sumnjom da je formirao kriminalnu organizaciju i zloupotrijebio službeni položaj, a kasnije podigla i optužnicu protiv njega, stečajnih upravnika Saše Zejaka, Snežane Jović, Sanje Lješković, Ranka Radinovića i Sretena Mrvaljevića, ali i više drugih lica i preduzeća "Titan sekjuriti" Podgorica, "Sekjuriti Montenegro" Podgorica, "Tor force system" Nikšić i "Ogimar MNE". Suđenje u ovom postupku traje još uvijek (april 2025).
Ipak, karijeru Mitrović u SDT-u obilježiće slučajevi „Klap“ i „Vardar“, u okviru kojih će u toku 2019. i 2020. godine biti uhapšeno na desetine lica zbog višemilionske utaje poraze i doprinosa i stvaranja kriminalnih organizacija koje se izdavale fiktivne fakture i uvećavale ulazni PDV. Za „Vardar“ Mitrović podiže i drugu optužnicu u novembru 2021. godine, zbog utaje 2,6 miliona eura. Sa druge strane, mediji u tom periodu izvještavaju da je sa većinom okrivljenih Mitrović zaključila sporazume o priznanju krivice, zbog čega su okrivljeni kažnjavani uslovnim zatvorskim i simboličnim novčanim kaznama.
Njen kolega iz SDT-a, Miloš Šoškić, prvo je saslušao, a potom i podigao optužni predlog protiv nje u toku 2023. godine, zbog sumnje da je zloupotrijebila službeni položaj u slučaju „Klap“, time što je odbacila krivične prijave protiv četiri fizička i jednog pravnog lica primjenjujući institut „odloženog gonjenja“, a nakon što su ta lica uplatila zaostale dadžbine državi. Nakon podizanja optužnog predloga, Tužilački savjet suspendovao je Mitrović u junu 2023. Viši sud u Podgorici osudio je Mitrović na sedam mjeseci zatvora u novembru te godine, ipak, Apelacioni sud je ukinuo ovu presudu sredinom 2024. godine i predmet vratio na ponovno odlučivanje.
Krajem 2024. godine Mitrović je opet (nepravosnažno) osuđena na sedam mjeseci zatvora.